Çok satan kurslar En yeniler
Ana sayfa > Yardım
Yardım

UZMANTV Akademi ne sitesi?


UZMANTV Akademi bir "video ile öğrenme" sitesi.

Konusunun önde gelen eğitmenleri tarafından hazırlanan kurslar ve seminerler ile oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayabilirsiniz.

İnternet bağlantısı ve bilgisayar olan her yerde ilgi alanınıza giren kursları satın alabilir, bu kursları tekrar tekrar, 7 gün/24 saat izleyebilirsiniz.

UZMANTV Akademi'yi kimler kurdu?


UZMANTV Akademi, Magnet Bilişim Hizmetleri tarafından hayata geçirildi.

Gittigidiyor.com'un ortakları tarafından kurulan şirket, UZMANTV.COM ve UZMANTV Akademi dışında, şehre özel arkadaşlık siteleri istanbul.net, ankara.net ve izmir.net'in de sahibi.

Magnet'in ortaklarından biri de Habertürk ve Kanal 1 televizyonlarının sahibi olan Ciner Medya.

UZMANTV ile UZMANTV Akademi arasında ne fark var?


UZMANTV, binlerce sorunun uzmanlar tarafından cevaplandığı bir video sitesi. "Görüntülü ansiklopedi" olma misyonunu üstlendiği için merak edilen her türlü sorunun cevabını vermeyi amaçlıyor. Videoların ortalama süresi bir buçuk dakika.

UZMANTV Akademi ise sadece kurs veya seminer olma niteliği taşıyan video serilerinden oluşuyor. Videoların süresi çok daha uzun, dolayısıyla kapsamlı.

UZMANTV ücretsiz, UZMANTV Akademi ücretli. Bu nedenle de UZMANTV Akademi'ye daha fazla emek harcanıyor. Çekim ve montaj UZMANTV'ye kıyasla daha özenli.

Kursları nasıl satın alabilirim?


Her kursun tanıtım sayfasında "Sepete Ekle" butonu bulunur. Bu butona tıkladığınızda o kursu sepetinize eklersiniz. Daha sonra dilerseniz başka kursları da kurs sepetinize ekleyebilirsiniz.

Satın alma kararını verdiğinizde kurs sepeti sayfasındaki "Satın Al" butonuna tıklamanız gerekir.

Ardından gelen ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme yaptığınızda o kurs veya kursları satın almış olursunuz ve anında izlemeye başlayabilirsiniz.

Satın aldığım kursu nasıl izleyeceğim?


Satın aldığınız tüm kursları "Kurslarınız" sayfasında görebilirsiniz. Bir kursa tıkladığınıza "Medya Merkezi" açılır ve o kursu anında izlemeye başlarsınız.

Medya Merkezi'nin sağ tarafında bulunan kurs başlıklarına tıklayarak o başlık altında bulunan dersleri listeleyebilirsiniz. Derslerin üzerine tıkladığınızda dersi (videoyu) izlemeye başlarsınız.

Satın aldığım kursu bilgisayarıma indirebilir miyim?


UZMANTV Akademi'de satın alınan kurslar sadece internet üzerinden (online) izlenebilmektedir.

Bilgisayar ve internet bağlantısının olduğu her yerden, üyeliğinize giriş yaparak, satın aldığınız kursları izleyebilirsiniz. Bunun dışında kursları bilgisayarınıza indirme imkanı bulunmamaktadır.

Satın aldığım kursa ne kadar süre ulaşabiliyorum?


Satın aldığınız kurslara, satın aldığınız andan başlayarak 6 ay süre ile erişebilirsiniz.

"Kurslarınız" sayfasında, her kursun yanında yer alan "Kullanım süresi" ifadesinin karşısında o kursa daha ne kadar süre ulaşabileceğiniz bilgisini görebilirsiniz.

Bu sürenin sonunda kurs artık "Kurslarınız" sayfasında listelenmez ve o kursa ulaşamazsınız.

Satın aldığım kursu başkaları ile paylaşabilir miyim?


UZMANTV Akademi'de yer alan kurslar ücret karşılığı satın alınabilir ve sadece bu ücreti ödeyen kişi tarafından izlenebilir.

Tüm kurslar UZMANTV Akademi'ye ait ve/veya UZMANTV Akademi tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır.

Kursları satın alanlar, UZMANTV Akademi'nin telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez veya başkasının izlemesine izin veremez.

UZMANTV Akademi'de yer alan kurslar neden ücretli?


UZMANTV Akademi'de yer alan kurslar ve seminerler, konusunun önde gelen eğitmenleri tarafından verilmektedir. Günlük hayatta gideceğiniz bir kurs ile karşılaştırırsanız UZMANTV Akademi'de son derece makul bir fiyatlandırma politikası olduğunu görürsünüz.

Kursların hazırlanması haftalar sürmektedir. Bu süreçte kursu veren eğitmenin yanısıra, editörler, kameramanlar, kurgucular gibi birçok uzman personel çalışmaktadır.

UZMANTV Akademi'nin kurs içeriğini geliştirmesi ve günlük hayatta gideceğiniz bir kursa kıyasla daha uygun fiyatlı kurslar sunabilmesi için ücretli bir platform olması gerekmektedir.

Satın alma sonrasında ücret iadesi yapılıyor mu?


İnternette yapılan tüm alışverişler "Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esas Hakları Yönetmelik" ile düzenlenmektedir. Bu yönetmelik ile tüketicilerin "Cayma Hakkı" da kurallara bağlanmıştır.

UZMANTV Akademi'de satılan her kurs, anında izlenmeye başlanılabilen bir video hizmetidir. "Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esas Hakları Yönetmelik"e göre, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

Bu nedenle UZMANTV Akademi'de hiçbir koşul altında ücret iadesi yapılmamaktadır.

Kredi kartımı kullanacağım ama UZMANTV Akademi güvenli mi?


İnternetteki büyük web sitelerinde kredi kartı kullanmanın günlük hayattan çok daha güvenli olduğunu söylemek mümkün.

UZMANTV Akademi, Gittigidiyor.com'un ortakları tarafından kurulan Magnet Bilişim Hizmetleri'ne aittir. Kredi kartı ile ödeme sürecinde, gelişmiş teknolojik güvenlik yöntemleri kullanılmaktadır.

Kredi kartı ile ödeme sayfasında GoDaddy tarafından verilmiş uluslararası şifreleme sertifikamızı görebilirsiniz. Ayrıca POS hizmetini aldığımız Akbank, güvenlik kriterlerini yerine getirmeyenlere Sanal POS hizmeti vermez.

Şirketimiz ve kurucuları hakkında bilgiye her sayfanın altında bulunan MAGNET logosuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı dışında ödeme seçeneği var mı?


Ne yazık ki yok. Yakın gelecekte Turkcell tarafından geliştirilen Mobil Ödeme ile de kurs satın almak mümkün olacak. Ancak şu an için kurs ücretlerini sadece kredi kartı ile ödemek mümkün.

Video olması gereken yerde hata mesajı var. Video nerede?


UZMANTV Akademi'de video gösterimi için Adobe Flash Player teknolojisi kullanılıyor. Aşağıdaki adresten bu programcığın son sürümünü bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Adobe Flash Player'ın son versiyonunu indirmek için tıklayın.

Eğer Adobe Flash Player yüklediğiniz halde sorun devam ediyorsa şu olasılıklar da söz konusu olabilir:

  • Firewall programınız videoların gösterilmesini engelliyor olabilir. akademi.uzmantv.com adresini güvenilir (trusted) siteler arasına ekleyebilirsiniz.
  • Eğer işyerinizdeki bilgisayarda sorun yaşıyorsanız ağ yöneticiniz internet üzerinden video izlenmesini engelliyor olabilir. Size ayrıcalık tanıması için kapısını çalabilirsiniz.
  • Sisteminizdeki Quicktime, Windows Media Player, iTunes, Real Player gibi video gösterim programlarından biri için "İnternet üzerinden izlenen videoları sadece sen göster" seçeneğini işaretlemiş olabilirsiniz. Bunu değiştirmenizde fayda var.

Videoları kesik kesik izliyorum. Neden?


UZMANTV Akademi'deki videoları akıcı bir şekilde izleyemiyorsanız bunun nedeni internet bağlantınızın yavaşlığı olabilir. Sitemizdeki videoları duraksamadan izlemek için minimum 256K internet bağlantınızın olmasını tavsiye ediyoruz.

İnternet bağlantınız yavaş olmadığı halde sorun yaşıyorsanız, o sırada internetten herhangi bir şey indirmeniz de videoları kesik kesik izlemenize sebep olabilir. İndirme işlemini durdurarak sebebin bu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bir çözüm de şu olabilir: Videoları akıcı bir şekilde izlemek için bir süreliğine "Duraklat" (pause) düğmesine basıp kırmızı çizginin ilerlemesini bekleyebilirsiniz. Yeniden "Oynat" (Play) butonuna tıkladığınızda büyük olasılıkla videoyu sağlıklı bir şekilde izleyeceksiniz.

Videoları tam ekran izlemek istiyorum. Büyütme butonu nerede?


Medya Merkezi'nde video izlerken videonun hemen altında oynatma / duraklatma, ses kontrolü ve büyütme düğmeleri olduğunu göreceksiniz. En sağda bulunan büyütme butonuna tıkladığınızda videoyu tam ekran izlemeye başlarsınız.

Videoyu büyük haliyle izlerken büyütme butonunun yerine bu kez küçültme butonu gelir. Bu butona tıklayarak veya klavyenizdeki "Escape" tuşuna basarak videonun küçük haline dönebilirsiniz.

Yardım Başlıkları
Tanıtım videosu