Çok satan kurslar En yeniler
Ana sayfa > Eğitmenler
Ressam Yeşim Tural
Yeşim Tural; Ressam, Bob Ross Landscape CRI Sertifikalı Eğitmen.

1963 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu.

Aktif iş yaşamının yanı sıra 2002 yılında Örümcek Atölyesi'nde gümüş takı tasarımı, 2003 yılında Cam Ocağı Beykoz'da emaye eğitimi aldı.

2004 yılında Amerika'dan gelen eğitmenlerden "Bob Ross Inc. Wet on Wet" resim tekniğinin eğitimini alması resme bakış açısını değiştirdi. "Bob Ross Landscape CRI" sertifikalı eğitmeni olduktan sonra bütün amacı geniş kitlelere Bob Ross tekniğini tanıtmak ve sevdirmek oldu.

Halen profesyonel iş yaşamının yanı sıra H&Y Tasarım Atölyesi'nde Bob Ross Wet on Wet (ıslak üzerine ıslak) tekniğiyle eğitim veriyor.

Bob Ross tekniğinde hedeflenen akademik resim eğitimi alma şansına sahip olmayanlar için bir türlü zaman ayıramadığı ve cesaret edemediği resim yapma sevincini ve keyfini, 3 saatlik bir eğitimde bir resim bitirerek yaşatmaktır.

Yeşim Tural'ın amacı yoğun iş temposunda çalışan günümüz insanlarının sıkışıp kaldıkları beton dünyadan çıkararak renklerin sıcaklığını tekrar hissetmelerine, yaratma heyecanını yaşamalarına ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmaktır.
Bu eğitmenin kursları