Çok satan kurslar En yeniler
Ana sayfa > Eğitmenler
Pilates Eğitmeni Jale Özen Dural
Jale Özen Dural; Pilates Eğitmeni, Sistem Kurucu - Fitness ve Aerobik Eğitmeni, Michael Miller Pilates School - Türkiye (MMPS) Lisanslı Temsilcisi ve Başeğitmeni.

1968 yılında doğdu. Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Fakültesi'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde yüksek lisans (sanatta yeterlilik) eğitimini aldı.

1998 senesine kadar tekstil sektöründe profesyonel tasarımcı ve üst düzey yönetici olarak devam eden iş hayatına, sektördeki kriz nedeniyle ara verdi.

Bu dönem, kendisinin çocukluk yıllarından beri ilgisini çeken insan bedeni, yoga, meditasyon, nefes, spor, egzersiz konularına daha yoğunlaşarak ilgilenmesi için iyi bir fırsat oldu.

Hobi olarak başladığı bu çalışmalar dostlarının ve çalışmalarda nezaret eden hocalarının teşviki ve desteği ile kısa sürede yaşam biçimi haline geldi. Kendi kişisel gelişimine meditasyon çalışmaları ile başladı.

2002 yılında Türkiye'ye eğitim vermek için davet edilen Pamela Cosmi'nin "Aerobic-Step-Latin for Instructors" seminerine katıldı. Özel ilgisi nedeniyle Spor Akademisi eğitmenlerinden temel anatomi dersleri ve seçtiği branşlarda eğitimler aldı.

1998 - 2003 yılları arasında pek çok farklı spor merkezi, fitness ve aerobik atölyesinde çalışmalar yaptı. Gerek kurucu, gerek ortak gerekse yönetici ve danışman eğitmen olarak müşteri ilişkileri, sosyal organizasyonlar ve işletme dışında haftada en az 18 seans, aerobic, step, streching, yoga, tae-bo dersleri verdi.

2004 yılından itibaren Sport Club'larda ve atölye çalışmalarında "sistem kurucu, fitness ve aerobik eğitmeni' olarak görev aldı. Bu dönemde kadın bedeni ile ilgili çalışmalarını ilk kez özel bir proje olarak başlattı.

2005 yılında Hamileler Kulübü projesini oluşturdu ve organizasyonu ile ilgili çalışmalara başladı. 2005 Temmuz ayında Türkiye için bir ilk olan bu büyük projesini hayata geçirerek ilk eğitimlerini organize etti.

Halen Powerfull Club'da ve Gurudwara Ashram'da çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca Spor Merkezim Sports Education Consulting kuruluşunun web eğitim sitesinde spor eğitim ve online kişiye özel egzersiz programlama sistemi danışmanlığı görevini yürütüyor.

2004 yılında tanıştığı Amerikalı ünlü pilates eğitmeni Michael Miller'dan aldığı özel dersler sonrasında Michael Miller Pilates School - Türkiye (MMPS) lisanslı temsilcisi ve başeğitmeni oldu.
Bu eğitmenin kursları