Çok satan kurslar En yeniler
Ana sayfa > Eğitmenler
İlişki Danışmanı İlhan Uçkan
İlhan Uçkan; İlişki Danışmanı, Kırmızı Danışmanlık Kurucusu, Yazar.

İlhan Uçkan, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nü bitirdi. 1992'de ilk kişisel sergisini açtı.

Çeşitli resim ve enstalasyon sergi faaliyetlerini sürdürürken, Express, Kadınca, Esquire, Max, Domus M gibi dergilerde yazarlık, köşe yazarlığı, editörlük, koordinatörlük görevlerinde bulundu ve bazı radyolarda program hazırladı.

Resimde "optik oyunlara" olan ilgisi giderek "hayatın içindeki oyun" kavramına, özellikle de "cinsler arası oyunlara" doğru yönelen Uçkan, "oyun teorisi"ni cinsler arası ilişkilere uyarladı.

Bir "oyun alanı" olarak değerlendirdiği ilişkiler için stratejiler ve taktikler geliştirdiği kitaplarından ilki olan "Erkekleri Kullanma Kılavuzu" Şubat 2002'de, "Kadınları Kullanma Kılavuzu" Eylül 2002'de, "Doğru Erkeği Bulma Kılavuzu" Temmuz 2003'te, "Aşk Oyunları Kılavuzu" 2005'te, "Terk Etme Oyunları Kılavuzu" 2007'de "oynayan insan" alt başlığıyla, "Aldatılan Kadının Kılavuzu" adlı kitabı ise "Bilirkişi Raporu" alt başlığıyla 2007'de yayımlandı. İlhan Uçkan'ın ilk romanı "Aşk Büyüsü" ise Haziran 2004'te yayımlandı.

2006'da Türkiye'nin ilk ilişki danışmanlık şirketi olan Kırmızı Danışmanlık'ı Nişantaşı'nda kurdu.

"Kırmızı Günler" isimli hafta içi her gün canlı yayımlanan TV programını Kanal 1'de yaptı.

Kasım 2007 itibari ile Show Tv'de yayımlanan UÇANKUŞ magazin programında devamlı yorumculardan biri olarak yer alan Uçkan, 2003'ten beri Milliyet gazetesinde "Bilirkişi Raporu" isimli köşesinde yazıyor.

www.ilhanuckan.com'da okuyucularıyla buluşuyor ve www.oynayaninsan.com'da okurlarının kendi ilişki taktiklerini geliştirmelerine imkan sağlıyor.
Bu eğitmenin kursları