Çok satan kurslar En yeniler
Ana sayfa > Eğitmenler
Beslenme ve Diyet Eğitmeni Taylan Kümeli
Taylan Kümeli; Beslenme ve Diyet Eğitmeni, Diyetisyen, Taylan Kümeli Sağlıklı Beslenme Merkezi Kurucusu.

1962 yılında Ankara'da doğdu. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü dereceyle bitirdi. "Toplu beslenme birimlerinde menü planlamada tasarruf" çalışmasıyla 1987 yılında VB tarafından ödül aldı.

1986 - 1988 yılları arasında ODTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü'nde "gıda katkı maddelerinin insan sağlığına etkileri üzerine" konulu teziyle yüksek lisans programını tamamladı.

20 yılı aşkın süre hastanelerde, çeşitli kurumlarda ve catering firmalarında tedavi edici ve kurumsal diyetisyen olarak çalıştı ve klinik çalışmalarında tip 2 diyabet ve kolesterol tedavilerinde başarılı sonuçlar aldı.

Birçok uluslararası platformda beslenme konulu konferanslarda görev alan Kümeli, Uluslararası ADA, ICDA, EFAD, Diabet ve Beslenme Derneği, Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesidir.

Nişantaşı'ndaki "Taylan Kümeli Sağlıklı Beslenme Merkezi"nde ekip arkadaşları ile beraber; hastalıklarda beslenme (kalp-damar hastalıkları, metabolik sendrom, yüksek tansiyon, diyabette beslenme, kanser ve tiroid), çocuk ve genç (adölesan) beslenmesi, kadın dönemsel beslenmesi (emziklilik, doğum, premenstruasyon, premenopoz) bölümlerinde ve geliştirmekte olduğu diğer bölümlerle hizmet veriyor.

Günlük, haftalık ve aylık birçok yayında yazılar yazan Taylan Kümeli'nin, "Sentez Diyeti" ve "Çocukluktan Ergenliğe Sağlıklı Beslenme Rehberi" adlı iki kitabı bulunuyor. 15 kitaplık bir serinin ilk kitabı olan "Hayatın Sağlıklı Yanı, Beslenme Bilinci" ve "Kadınlık Yolculuğunda Beslenme" adlı kitapları ise Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Nişantaşı'nda yer alan Sofa Otel'de bulunan Taylife Spa'dan sonra hizmete giren Taylife Ankara Detox & Wellness Center, klinik olarak yatarak diyet yapma amacındaki kişilerin sağlıklı beslenme programları, spor, vücut terapileriyle ideal beslenme yaşamına kavuşmalarını sağlıyor.
Bu eğitmenin kursları